توصیه های پزشکی و بهداشتی«
حوزه : سلامت عمومي (همه گروهها)
موضوع : بهداشت فردي
عنوان : توصيه هاي جامع
1) سوال : شيوه زندگي سالم در کل به چه معناست؟
توصیه : تعريف شيوه زندگي سالم و اهميت آن
fjrigjwwe9r2tblRecommendation:Result_Question

امروزه بالاخص در طي 20 سال گذشته، زندگي افراد در جوامع بطور اساسي دستخوش تغيير شده است. فعاليت فيزيکي کاهش يافته و الگوي تغذيه بگونه اي عوض شده که در نهايت منجر به شيوع بالاي چاقي و عدم تحرک شده است. الگوي بيماريها تغيير کرده و آلودگي ها و عوامل خطرزاي محيطي افزايش يافته اند. به همين دليل هم اکنون حرکت به سوي شيوه زندگي سالم و دوري از مخاطرات محيطي، استرسها و عادتهاي مضر در زندگي از اهم واجبات سلامت در جوامع و کشورهاي مختلف به حساب مي آيد.

شيوه زندگي سالم، به اتخاذ و اجراي مجموعه اقدامات و تدابيري در زندگي روزمره گفته مي شود که منجر به عادت کردن به راه و روشي در زندگي گردد که افراد با آن بتواند در بهترين وضعيت فيزيکي، اجتماعي و روحي-رواني قرار گيرند، توانايي بهره گيري از امکانات محيط و لذت بردن از زيبايي هاي زندگي بدون احساس خستگي و کسالت را داشته باشند و به الگويي در زندگي روزانه گفته مي شود که باعث شود افراد سالم و پرانرژي باشند و در مسير کاهش خطر ابتلا به بيمارهاي مختلف قرار گيرند.

اين شيوه سالم زندگي در قدم اول با داشتن تغذيه سالم و متعادل، ورزش کافي، منظم و مناسب، کار و خواب متناسب و همچنين دوري از اثرات مضر داروها، الکل، تنباکو، امراض و استرس فراهم مي آيد.
استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع Ipezeshk.com مجاز است.
 
12345678910>>
 
آشنایی با آی پزشک
درباره آی پزشک
تماس با آی پزشک
عضویت در آی پزشک
جستجو در آی پزشک
تماس با آی پزشک
وب سایت : www.IPezeshk.com
وب ایمیل : info@IPezeshk.com