عمومي«مقاله«
 
اسهال ناشي از آنتي بيوتيک
 
گروه : عمومي

برخي از کودکان به آنتي بيوتيک حساس هستند و معده آنها نميتواند آنتي بيوتيک را تحمل کند و دچار ناراحتي هاي گوارشي مي شوند مخصوصا اين مورد در کودکاني که زير دو سال هستند بيشتر ديده ميشود.

 
آبله
 
گروه : عمومي

آبله،يک بيماري ويروسي است که ميزبان هاي معدودي دارد و مهم ترين ميزبان آن انسان است. اين بيماري بسيار واگير است و مي تواند در يک جمعيت حساس به سرعت منتشر شود و باعث مرگ و مير فراواني شود .

 
آبله‌ مرغان‌
 
گروه : عمومي

آبله‌ مرغان‌ عبارت‌ است‌ از يک‌ بيماري‌ خفيف‌ و بسيار مسري‌ که‌ توسط‌ ويروس‌ هرپس‌ زوستر ايجاد مي‌شود. اين‌ بيماري‌ مي‌تواند در سني‌ رخ‌ دهد اما در کودکان‌ شايع‌تر است‌.

 
آدنوميوز
 
گروه : عمومي

يک بيماري خوش خيم رحم است که در آن خون قاعدگي به داخل عضلات رحم نفوذ کرده، عضله آتروفي مي‌شود و به جاي آن بافت فيبروزه بوجود مي‌آيد و باعث خونريزي‌هاي شديد و دردناک در حين قاعدگي مي‌گردد.

 
آلرژي‌ غذايي‌
 
گروه : عمومي

آلرژي‌ غذايي‌ عبارت‌ است‌ از واکنش‌ پيش‌ از اندازه‌ دستگاه‌ ايمني‌ به‌ برخي‌ غذاها يا موادي‌ که‌ معمولاً بي‌خطرند.

 
آمنوره‌ (قطع‌ قاعدگي‌) ثانويه‌
 
گروه : عمومي

آمنوره‌ (قطع‌ قاعدگي‌) ثانويه‌ عبارت‌ است‌ از توقف‌ قاعدگي‌ براي‌ حداقل‌ 3 ماه‌ در خانمي‌ که‌ قبلاً قاعده‌ مي‌شده‌ است‌.

 
آمنوره‌ اوليه‌
 
گروه : عمومي

آمنوره‌ اوليه‌ عبارت‌ است‌ از فقدان‌ کامل‌ عادت‌ ماهانه‌ در يک‌ دختر جوان‌ حداقل‌ 16 ساله‌ ظاهراً طبيعي‌، يا 14 ساله‌ که‌ رشد طبيعي‌ نداشته‌ است‌

 
آميلوئيدوز
 
گروه : عمومي

آميلوئيدوز، بيماري است که در آن پروتئين‌هاي آميلوئيد در اندام‌ها و بافت‌ها انباشته مي‌شوند.

 
آنافيلاکسي
 
گروه : عمومي

آنافيلاکسي يک واکنش آلرژيک جدي است که به طور ناگهاني آغاز مي‌شود و مي‌تواند منجر به مرگ گردد.

 
آنافيلاکسي‌ (شوک‌ آلرژيک‌)
 
گروه : عمومي

آنافيلاکسي‌ (شوک‌ آلرژيک‌) عبارت‌ است‌ از يک‌ پاسخ‌ آلرژيک‌ شديد به‌ داروها و بسياري‌ از مواد آلرژي‌زاي‌ ديگر که‌ زندگي‌ فرد را به‌ خطر مي‌اندازد.

 
آندومتريوز
 
گروه : عمومي

آندومتريوز عبارت‌ است‌ از اختلالي‌ که‌ در آن‌ بافت‌ مشابه‌ پوشش‌ داخلي‌ رحم‌ (آندومتر) در نقاطي‌ غيرمعمول‌ در قسمت‌ پاييني‌ شکم‌ ظاهر شود.

 
اسپونديلوز گردن‌
 
گروه : عمومي

اسپونديلوز گردن‌ عبارت‌ است‌ از تغييرات‌ تخريبي‌ استخوان‌هاي‌ گردن‌ که‌ موجب‌ وارد آمدن‌ فشار به‌ اعصابي‌ مي‌شود که‌ به‌ دست‌ها، پاها، و مثانه‌ مي‌روند.

 
استفراغ‌ شديد حاملگي‌
 
گروه : عمومي

استفراغ‌ شديد حاملگي‌ عبارت‌ است‌ از تهوع‌ و استفراغ‌ شديد در يک‌ خانم‌ حامله‌، که‌ باعث‌ کم‌آبي‌ بدن‌ و تغييرات‌ شديد در ترکيب‌ شيميايي‌ بدن‌ مي‌شود.

 
اسهال‌ حاد
 
گروه : عمومي

اسهال‌ حاد عبارت‌ است‌ از اجابت‌ مزاج‌ شل‌، آبکي‌، به‌ دفعات‌ زياد. اسهال‌ يک‌ علامت‌ است‌ نه‌ يک‌ بيماري‌. اسهال‌ ساده‌ در تمام‌ گروه‌هاي‌ سني‌ شايع‌ است‌.

 
اسکلرودرمي‌
 
گروه : عمومي

اسکلرودرمي‌ يک‌ بيماري‌ منتشر بافت‌ هبمند که‌ در آن‌ پوست‌ و ساير قسمت‌هاي‌ بدن‌ به‌تدريج‌ تحليل‌ رفته‌، ضخيم‌ شده‌ و سفت‌ مي‌گردند.

 
اعتياد
 
گروه : عمومي

اعتياد يک بيماري رواني، اجتماعي و اقتصادي است که از مصرف غيرطبيعي و غيرمجاز برخي مواد مانند الکل، ترياک، حشيش و... ناشي مي شود و باعث وابستگي رواني يا فيزيولوژيک فرد مبتلا (معتاد) به اين مواد مي شود و در عملکرد جسمي، رواني و اجتماعي وي تأثيرات نامطلوب بر جاي مي‌گذارد.

 
پروژريا يا پروگريا
 
گروه : عمومي

پروگريا (به انگليسي: Progeria) يا سندرم پروگريا(که همچنين با عنوان سندرم‌هاچينسون-گيلفورد پروگريا و سندرم‌هاچينسون-گيلفورد نيز شناخته مي‌‌شود) يک وضعيت بسيار نادر ژنتيکي است که در آن علائم و نشانه‌‌هاي پيري و کهولت در سنين بسيار کم تجلي مي‌‌نمايند.

 
پي. کي. يو (فنيل کتونوري)
 
گروه : عمومي

بيماري پي. کي. يو يا فنيل کتونوري يک نقص متابوليکي مادرزادي نادر است. اختلال اصلي در اين بيماري، تجمع اسيد آمي‌نه فنيل آلانين در مايعات بدن و سيستم عصبي است.

 
تب مديترانه‌اي فاميلي
 
گروه : عمومي

تب مديترانه‌اي خانوادگي يا (fmf) يک بيماري ژنتيکي است که با حملات راجعه تب همراه با درد شکمي ‌‌و يا درد قفسه سينه و يا درد و التهاب مفصل مشخص مي‌شود.

 
تب و تشنج
 
گروه : عمومي

تشنج ناشي از تب شايع ترين نوع تشنج در کودکان است . حدود 3تا4درصد کودکان با سن کمتر از 6 سال دچار اين نوع تشنج مي‌­شوند .

 
12 >>
 
آشنایی با آی پزشک
درباره آی پزشک
تماس با آی پزشک
عضویت در آی پزشک
جستجو در آی پزشک
تماس با آی پزشک
وب سایت : www.IPezeshk.com
وب ایمیل : info@IPezeshk.com