معرفی مقاله ها
پزشکي«مقاله«
مقاله ها
استفاده کنندگان از داروهاي ضد اچ‌آي‌وي عمر طبيعي خواهند داشت
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

پيشرفت روش‌هاي درماني مقابله با اچ آي وي طول عمر مبتلايان را به طرز چشمگيري افزايش داده است.

 
بيماري مقاربتي سيفليس
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

سيفليس يک عفونت باکتريايي است که عمدتا جزو بيماريهايي که از طريق جنسي منتقل مي‌شوند به حساب مي‌آيد. هر فردي که تماس جنسي داشته باشد مستعد ابتلا به عفونت سيفليس است.

 
حاملگي‌هاي خارج از رحم
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

حاملگي خارج از رحمي در هر سني ممکن است روي دهد. اين نوع حاملگي در زنان نازا، افرادي که از نظر سطح اقتصادي - اجتماعي پايين هستند، زنان غير سفيد پوست و زناني که سابقه حاملگي خارج رحمي داشته‌اند، بيشتر ديده مي‌شود.

 
داروهاي ضد سرفه اطفال چگونه مصرف شود؟
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

براي کودکان و همچنين والدين آنها، يکي از دردسرسازترين مشکلات تنفسي کودکان که معمولا به دنبال سرماخوردگي و ديگر عفونت هاي دستگاه تنفسي فوقاني URI ايجاد مي شود، سرفه هاي ناراحت کننده اي است که هنگام شب بيشتر مي شود و برنامه خواب کودک و پدر و مادر را به هم مي زند.ب

 
آزمايشات و معاينات ضروري براي خانمها
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

بررسي هاي زير شامل مواردي است که عموم خانمها بايد آنها را انجام دهند.

 
بيش فعالي قابل درمان است
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

دکتر جليلي در ابتدا، تعريف کلي از بيماري بيش فعالي ارائه داد و در اين خصوص اظهار داشت: اختلال بيش ‌فعالي، همراه با بي توجهي يا عدم تمرکز، يکي از شايع‌ترين اختلالات رفتاري در کودکان است که به اختصار (ADHD ناميده مي‌شود. اين اختلال پديده‌اي نيست که صرفا در سال‌هاي اخير ظهور کرده باشد، بلکه داراي تاريخچه‌اي طولاني است، اما در سال هاي اخير، تشخيص آن در خصوص کودکان، بهتر و بيشتر شده است.

 
پارکينسون
 
گروه : پزشکي
نویسنده : دکتر فرزاد اشرافي

بيماري پارکينسون اولين اختلال شايع از دسته بيماري هاي تخريبي مغز پس از بيماري آلزايمر است که بر کنترل حرکات بدن تاثير مي گذارد. پارکينسون، اختلال حرکتي ناشي از تخريب سلول هاي عصبي است که با ناتواني پيش رونده ي فعال حرکتي و غير حرکتي همراه است. علل دقيق ايجاد اين بيماري تا کنون مشخص نشده است، اما تحقيقات حاکي از آن است که گروهي از عوامل ژنتيکي و غير ژنتيکي در ابتلاي فرد به اين بيماري نقش دارند

 
چرا درد تخمک گذاري نبايد ناديده گرفته شود
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

در سراسر يک چرخه، روز14 هر ماه، يک تخمک بالغ از فوليکول آزاد شده و به لوله فالوپ مجاور سفر مي کند اين فرآيند به نام تخمک گذاري است و آن بخش مهمي از توليد مثل است همه زنان تخمک گذاري را احساس مي کنند هر چند احساس آن لزوماً دليلي براي نگراني نيست شما نبايد درد تخمک گذاري را ناديده بگيرد. در اين مقاله آنچه بايد شما بدانيد آورده مي شود.

 
چطور از ابتلا به زيکا پيشگيري کنيم؟
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

هر چند وقت يک بار نام ويروس جديدي به گوش مي رسد و در صدر اخبار رسانه هاي مختلف قرار مي گيرد. اين بار قرعه به نام ويروس زيکا افتاده تا مردم جهان و به ويژه زنان باردار را بترساند!

 
چطور مي‌توانيد برگه آزمايش را بخوانيد؟
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

مسلما بايد کار را به کاردان سپرد، اين يک اصل پذيرفته شده است، بنابراين عقل حکم مي‌کند که برگه آزمايش خود را نزد پزشک‌تان ببريد و به توضيحات او بسنده کنيد. اما گاهي اوقات آن‌قدر نگران هستيم که هر چه زودتر مي‌خواهيم بدانيم که چه اتفاقي افتاده است.

 
چه موقع گلويتان مشکلي دارد؟
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

براي همه افراد پيش مي آيد که به دليل سرماخوردگي دچار گلو درد شوند. در واقع گلودرد، خشکي گلو، دفع خلط از گلو و غيره جزو مشکلات رايج در بين مردم است. اما برخي مواقع گلودرد طولاني مدت، گرفتگي صدا و غيره جزو مواردي است که بايد با پزشک در ميان گذاشته شوند. در ادامه علائمي را که نشان دهنده وجود مشکلي در گلو هستند، عنوان مي کنيم.

 
درمان سنگ کيسه صفرا
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

سنگ کيسه صفرا تکه مواد جامدي مي باشد که در کيسه صفرا تشکيل مي‌شود. علت شکل‌گيري اين سنگ‌ها آن است که کلسترول و رنگدانه‌هاي صفرا گاهي اوقات با پيوستن به يکديگر ذره‌هاي سختي را تشکيل مي‌دهند.

 
ده علامت هشداردهنده و مهم آلزايمر که بايد آن ها را جدي تلقي کرد
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

هر فردي که تجربه مشکلات حافظه قابل توجهي دارد بهتر است در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند. تشخيص زودهنگام به طور چشمگيري در درمان و روش مداخله و همچنين بهبود کيفيت زندگي فرد نقش به سزايي ايفا مي کند.

 
راه‌هايي براي آسان‌تر کردن زايمان طبيعي
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

گمان نکنيد که بارداري، زماني براي خوردن است. قرار نيست شما به جاي دونفر بخوريد بلکه بايد به جاي 1.1 نفر بخوريد. اضافه‌وزن بالا در بارداري، علاوه بر اينکه مي‌تواند خطر چاقي در کودکتان را بالا ببرد، با پيچيدگي‌هاي بارداري مانند خطر سزارين در ارتباط است.

 
زايمان طبيعي يا سزارين؛ کدام بهتر است؟
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

کودکان با يکي از دو راه ( سزارين يا زايمان طبيعي ) مي توانند وارد اين جهان شوند زنان باردار هم مي تواند زايمان طبيعي يا زايمان با عمل سزارين داشته باشند اما هدف نهايي اين است که با خيال راحت يک نوزاد سالم متولد شود در برخي موارد، سزارين به دلايل پزشکي که زايمان طبيعي خطرناک باشد برنامه ريزي مي شود.

 
علل گرفتگي عضلات پاي شما در خواب چيست؟
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

يکي از گرفتگي‌هاي شايع در بين افراد که با درد شديد همراه است گرفتگي عضله پا در خواب است که فرد همراه با درد بسيار شديدي از خواب بيدار مي‌شود و حداقل چند دقيقه بايد آن درد را تحمل کند.

 
مبتلايان به اچ آي وي چه بايد بکنند؟
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

اگر جواب آزمايش اچ ‌آي ‌وي فردي مثبت باشد، بايد پس از آن به طور مرتب آزمايش خون بدهد تا پيش از شروع درمان ميزان پيشرفت آلودگي به اچ‌ آي ‌وي بررسي شود. اين آزمايش ‌ها شامل بررسي مقدار ويروس در خون بيمار و همچنين تاثير ويروس اچ‌ آي ‌وي بر سيستم ايمني بدن است.

 
مصرف استامينوفن و ژلوفن در بارداري
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

چه افرادي نبايد استامينوفن مصرف کنند توصيه هاي پزشکي و ممنوعيات مصرف اين دارو را مي شناسيد ؟خانم هاي بارداري که اين دارو را مصرف مي کنند چه آسيب هايي به جنين خود وارد مي کنند؟مضرات استفاده از استامينوفن و ژلوفن در حاملگي چگونه است ؟

 
نشانه هاي ابتلا به اچ آي وي
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

بيشتر افرادي که اچ ‌آي ‌وي مثبت مي ‌شوند، دو تا شش هفته پس از گرفتن ويروس علائمي شبيه سرماخوردگي يا آنفلوانزا را تجربه مي‌ کنند. تقريباً 80 درصد افراد اچ ‌آي ‌وي مثبت، به مدت چند هفته اين علائم را تجربه مي ‌کنند: تب، گلودرد، خارش بدن. علائم ديگري هم وجود دارد که ممکن است چندان شايع نباشد و در همه افراد بروز نکند، اين علائم عبارتند از: خستگي، درد مفاصل، درد عضلاني، تورم غدد.

 
نشانه هايي که قطعاً بايد به متخصص زنان مراجعه نماييد.
 
گروه : پزشکي
نویسنده :

اگر شما يا يک دوست يا خواهر و يا هر زن ديگر که در حال تجربه علائم زير است مواجه شويد منتظر نمانيد هر چه زودتر بيماري بايد تشخيص داده شود و هر چه زودتر درمان شروع شود تا زودتر احساس بهتر شدن پيدا نماييد.

 
1
 
آشنایی با آی پزشک
درباره آی پزشک
درباره آی پزشک
جستجو در آی پزشک
 
تماس با آی پزشک
وب سایت : www.IPezeshk.com
آدرس ایمیل : info@IPezeshk.com
 
بالا